2004 North Central Regional Results


EVENT NAME CLUB
Elementary Boys Figures
Kevin Jones
WARNOCO
Elementary Girls Figures
Audrianna Chapman
ROLLER GARDEN ASC

Tiffany Dann WARNOCO
Freshman Girls Figures
Saralyn Maurer Riverside
Sophomore Men Figures
Alexander Reese Omaha
  Steven Flood
Skateville
Soph Women Fig
Samantha Watts Spinning Wheels
  Lisette McGlynn
Warnoco
  Jillian Flood
Skateville
  Stephanie Burchett
Warnoco
  Amanda Macklin
Warnoco
  Kari Macklin
Warnoco
  Jennifer Anderson
Gold Skate
  Brandy Dann
Warnoco
Junior Men Figures
Mitchell Maurer Riverside
Jr WC Mens Figures
Mitchell Maurer RIVERSIDE
Classic Men Figures
Dan Briner SKATEVILLE
  Brian Buttrey
HENRY'S SKATELAND
  Chris Morgan
SKATEVILLE
Classic Women Figures
Meredith Hansberry WARNOCO
  Lisa Roberts
GOLD SKATE
Novice Men Figures
David Hawn Skateville
Novice Women Figures
Suzanne Swanson Roller Garden ASC
Esquire Men Fig
Kenneth Anderson Spinning Wheels
  Martin Moczusewski
Skateville
  Duane Hazen
Roll-O-Rama
Esquire Women Fig
Penny Horcher Spinning Wheels
  Martha Roberts
Gold Skate
  Patty Behnke
Unattached
  Cindy Jones
Warnoco
  Anita Armstrong
Skateville
Master Men Figures
Keith Kowalczyk Spinning Wheels
  David Knipprath
US On Wheels
  Chuck Jones
Warnoco
Masters Women Figures
Patricia Widman Spinnig Wheels
  Florance Adams
Skateville
  Mary Perry Unattached
Veteran Men Figures
Laverne Junker Skate Country
  Patrick Savage
Skateville
Veteran Women Figures
Clare Watts ROLLERCADE
  Peggy Cain
EASTGATE
  Susan Cribelli
WARNOCO
  Erna Meyer
SPINNING WHEELS
Elementary Boys Loops
Mike Tranter Warnoco
Elementary Girls Loops
Tiffany Dann Warnoco
  Audrianna Chapman
Roller Garden ASC
Open Mens Loops
Kenneth Anderson SPINNING WHEELS
Open Women Loops
Samantha Watts SPINNING WHEELS
  Amanda Macklin
WARNOCO
  Lisa Roberts
GOLD SKATE
  Jennifer Anderson
GOLD SKATE
Advanced Co-Ed Loops
Lisette McGlynn WARNOCO
  Saralyn Maurer
RIVERSIDE
Sophomore Team Dance
Alexander Reese, Jillian Flood Omaha
Jr WC Dance
Mitchell Maurer, Christina Derry Riverside
Novice Team Dance
Keith Kowalczyk, Julie Patraborg SPINNING WHEELS
  Troy Sonterre, Mary Nylin
GOLD SKATE
  Martin Moczusewski, Eileen Devaney
Skateville
  Robert Eenigenburg, Penny Horcher
LYNWOOD
Esquire Team Dance
Kenneth Anderson Sherry Anderson Spinning Wheels
  Joseph Schmidt, Janet Schmidt
Omaha
  Lewis Carter, Anita Armstrong
Skateville
Masters Team Dance
Kenneth Watts, Clare Watts ROLLERCADE
  Jim Ross, Susan Cribelli
WARNOCO
  Paul McClintic, Gwen McClintic
ROLLERCADE
Veterans Team Dance
David Gangloff, Andrea Doetzel Rollercade
  James Giardini, Doris Giardini
US on Wheels
  Patrick Savage, Florance Adams
Skateville
  David Herlacher, Joyce Herlacher
Skate America
Free Dance
Alexander Reese, Jillian Flood Omaha
Elementary Solo Dance
Tiffany Dann WARNOCO
  Audrianna Chapman
ASCROLLER GARDEN
Freshman Solo Dance
Saralyn Maurer Riverside
Sophomore Solo Dance
Jillian Flood Skateville
  Lisa Roberts
Gold Skate
  Amanda Macklin
Warnoco
  Kari Macklin
Warnoco
  Brandy Dann
Warnoco
Junior Solo Dance
Alexander Reese Omaha
Classic Solo Dance
Samantha Watts Spinning Wheels
  Penny Horcher Spinning Wheels
  Brian Buttrey Henry's Skateland
Novice Solo Dance
Keith Kowalczyk Spinning Wheels
  Martin Moczusewski
Skateville
  Richard Huyser
Roll-O-Rama
  Joseph Schmidt
Omaha
  Eileen Devaney
Skateville
Esquire Solo Dance
Dan Briner SKATEVILLE
  Martha Roberts
GOLD SKATE
  Anita Armstrong
SKATEVILLE
Masters Solo Dance
Paul Mcclintic Rollercade
  Joann Baumgartner
Spinning Wheels
  Florance Adams
Skateville
Veterans Solo Dance
Susan Cribelli Warnoco
  David Herlacher
Skate America
  Doris Giardini
US on Wheels
  Laverne Junker
Skate Country Club
Elem Creative Solo Dance
Megan Anderson Spinning Wheels
  Tiffany Dann
Warnoco
  Rachelle Tekler
Warnoco
  Mike Tranter
Warnoco
Open Creative Solo Dance 1
Saralyn Maurer Riverside
  Samantha Watts
Spinning Wheels
  Penny Horcher
Spinning Wheels
  Brandy Dann
Warnoco
Open In-Line Creative Solo
Terra Heggemeier Spinning Wheels
Elem Boys Singles
Kevin Jones Warnoco
  Mike Tranter
Warnoco
Elem Girls Singles
Rachelle Tekler Warnoco
  Audrianna Chapman
Roller Garden ASC
Freshman Women Singles
Saralyn Maurer Riverside
JR WC Wm Singles
Saralyn Maurer Riverside
Open In-line Wm Singles
Saralyn Maurer Riverside
  Terra Heggemeier
Spinning Wheels
   
  Junior Olympic Events  
JO Lv IA Mens Figures
Mathew Chapman ROLLER GARDEN ASC
  Robert Swanson
ROLLER GARDEN ASC
  Daniel Chapman
ROLLER GARDEN ASC
JO Lv IB Men Figures
Zachary Gellerman GOLD SKATE
JO Lv IB Girls Figures
Breanna Curtis SKATEVILLE
JO Lv IC Men Figures
Troy Sonterre GOLD SKATE
  David Gangloff
ROLLERCADE
  Kevin Kubacki
SKATEVILLE
JO Lv IC Girls Figures
Roshni Muralidharan ROLLER GARDEN ASC
  Jessica Reece
ROLLERCADE
  Courtney Pottgen
SPINNING WHEELS
  Angelica Dols
GOLD SKATE
  Nicole Browman
GOLD SKATE
JO Lv ID Women Figures
Sandra Baillargeon ROLLERCADE
  Kelly Krug
SKATEVILLE
  Kim Fortin
ROLLER GARDEN ASC
  Betsy Dutton
GOLD SKATE
  Cynthia Tohm
SKATEVILLE
  Dawn Huebner
GOLD SKATE
JO Lv IIA Girls Figures
Megan Anderson SPINNING WHEELS
JO LV IID Women Figures
Shelly Kubacki SKATEVILLE
  Nicki Cochrell
US ON WHEELS
JO LV I A Solo Dance
Samantha Swanson ROLLER GARDEN ASC
  Daniel Chapman
ROLLER GARDEN ASC
JO LV I B Solo Dance
Breanna Curtis SKATEVILLE
  Mathew Chapman
ROLLER GARDEN ASC
  Ryan Kubacki
SKATEVILLE
JO LV I C Solo Dance
Courtney Pottgen SPINNING WHEELS
  Kayla Randall
ROLLER GARDEN ASC
  Jessica Reece
ROLLERCADE
  Roshni Muralidharan
ROLLER GARDEN ASC
JO LV I D Solo Dance
Troy Sonterre GOLD SKATE
  Kelly Krug
SKATEVILLE
  Sandra Baillargeon
ROLLERCADE
  Betsy Dutton
GOLD SKATE
  Desire'e Hedger
ROLL-O-RAMA
JO LV II A Solo Dance
Megan Anderson SPINNING WHEELS
JO LV II C Solo Dance
Nick Nylin ROLLER GARDEN ASC
JO LV II D Solo Dance
David Hawn SKATEVILLE
  Nicki Cochrell
US ON WHEELS
  David Knipprath
US ON WHEELS
  Bryan Swanson
ROLLER GARDEN ASC
JO In Line Creative Solo
Ryan Kubacki SKATEVILLE
JO Open Quad Creative Sol
Courtney Pottgen SPINNING WHEELS
  Terra Heggemeier
SPINNING WHEELS
  Amber Dols GOLD SKATE
JO LV IA Team Dance
Mathew Chapman, Audrianna Chapman ROLLER GARDEN ASC
  Ryan Kuback,i Breanna Curtis
SKATEVILLE
JO LV IC Team Dance
Nick Nylin, Kayla Randall ROLLER GARDEN ASC
  Chris Morgan, Cynthia Tohm
SKATEVILLE
  Robert Jones, Dawn Herman
US ON WHEELS
JO LV IIA Team Dance
David Hawn, Kelly Krug SKATEVILLE
JO LV IIB Team Dance
Joeseph Hinkle, Linda Alter US ON WHEELS
JO LV IA Boys Singles
Ryan Kubacki SKATEVILLE
JO LV IB Boys Singles
Zachary Gellerman GOLD SKATE
JO LV IB Girls Singles
Megan Anderson SPINNING WHEELS
JO LV IC Girls Singles
Angelica Dols GOLD SKATE
  Nicole Browman
GOLD SKATE
JO LV II B Women Singles
Jennifer Anderson GOLD SKATE
JO LV II C Men Singles
Troy Sonterre GOLD SKATE
JO LV IIC Women Singles
Lisa Roberts GOLD SKATE
  Dawn Huebner
GOLD SKATE
JO LV IB Pairs
Zachary Gellerman, Angelica Dols GOLD SKATE
JO LV IIB Pairs
Troy Sonterre Jennifer Anderson GOLD SKATE