2003 Regionals Results


EVENT TITLE PLACE NAME CLUB
CLASSIC MENS FIGURES 1 Dan Briner Burnsville MN
CLASSIC MENS FIGURES 2 Marc Williams Minnetonka MN
CLASSIC MENS FIGURES 3 Brian Buttrey Creston IA
CLASSIC MENS FIGURES 4 Chris Morgan Burnsville MN
Sophomore Womens Figures 1 Samantha Watts Tulsa OK
Sophomore Womens Figures 2 Brandy Dann Greeley CO
SOPHOMORE MENS FIGURES 1 Mitchell Maurer Riverside MO
SOPHOMORE MENS FIGURES 2 Alexander Reese Omaha NE
FRESHMAN GIRLS FIGURES 1 Saralyn Maurer Riverside MO
FRESHMAN GIRLS FIGURES 2 Lisette McGlynn Greeley CO
FRESHMAN BOYS FIGURES 1 Brian Jones Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS FIGURES 1 Shala Giardini Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS FIGURES 2 Becky Sonday Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS FIGURES 3 Chelsea Cowan Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS FIGURES 4 Rachelle Thompson Greeley CO
ELEMENTARY BOYS FIGURES 1 Kevin Jones Greeley CO
JUVENILE GIRLS FIGURES 1 Laura Sonday Greeley CO
IB PAIRS 1 Justen Pohl Lisa Roberts Coon Rapids MN
IB PAIRS 2 Troy Sonterre Angelica Dols Coon Rapids MN
A IN-LINE MENS SINGLES 1 Ryan Kubacki Burnsville MN
IIB WOMENS SINGLES 1 Jillian Flood Burnsville MN
IC WOMENS SINGLES 1 Alyssa Voerman Omaha NE
IC WOMENS SINGLES 2 Jessica Moe Coon Rapids MN
IC WOMENS SINGLES 3 Angelica Dols Coon Rapids MN
IC WOMENS SINGLES 4 Nicole Browman Coon Rapids MN
IC MENS SINGLES 1 Troy Sonterre Coon Rapids MN
IC MENS SINGLES 2 Justen Pohl Coon Rapids MN
IB WOMENS SINGLES 1 Katrina Stelzl Burnsville MN
IB WOMENS SINGLES 2 Megan Anderson St. Louis MO
IB WOMENS SINGLES 3 Amber Dols Coon Rapids MN
IB WOMENS SINGLES 4 Brittany Jones St. Louis MO
IA BOYS SINGLES 1 Ryan Kubacki Burnsville MN
IA BOYS SINGLES 2 Matthew Chapman Minnetonka MN
IIA TEAM DANCE 1 Justen Pohl Lisa Roberts Coon Rapids MN
IIA TEAM DANCE 2 Dave Hawn Kelly Krug Burnsville MN
IC Team Dance 1 Gary Schuetz Patricia Moore St. Louis MO
IC Team Dance 2 Larry Reustle Patrica Widman UNA
IC Team Dance 3 Chris Morgan Cynthia Tohm Burnsville MN
IC Team Dance 4 Bryan Swanson Juliane Chapman Minnetonka MN
IB TEAM DANCE 1 Nevin Nylin Kayla Randall Minnetonka MN
IA TEAM DANCE 1 Matthew Chapman Audrianna Chapman Minnetonka MN
CREATIVE SOLO DANCE 1 Courtney Pottgen Crystal City IL
CREATIVE SOLO DANCE 2 Terra Heggemeier Crystal City IL
IID SOLO DANCE 1 David Gangloff St. Louis MO
IID SOLO DANCE 2 Carol Lynn Reustle UNA
IID SOLO DANCE 3 Geraldine Eilinger Colorado Springs CO
IID SOLO DANCE 4 Bryan Swanson Minnetonka MN
IIB SOLO DANCE 1 Jillian Flood Burnsville MN
IIB SOLO DANCE 2 Alyssa Voerman Omaha NE
IIB SOLO DANCE 3 Terra Heggemeier Crystal City IL
ID SOLO DANCE 1 Dave Hawn Burnsville MN
ID SOLO DANCE 2 Kelly Krug Burnsville MN
ID SOLO DANCE 3 Sandra Baillargeon St. Louis MO
ID SOLO DANCE 4 Larry Reustle UNA
ID SOLO DANCE 5 Shelly Kubacki Burnsville MN
ID SOLO DANCE 6 Diane Rose Colorado Springs CO
IC SOLO DANCE 1 Jennifer Milward Crystal City IL
IC SOLO DANCE 2 Courtney Pottgen Crystal City IL
IC SOLO DANCE 3 Nevin Nylin Minnetonka MN
IC SOLO DANCE 4 Kayla Randall Minnetonka MN
IB SOLO DANCE 1 Megan Anderson St. Louis MO
IB SOLO DANCE 2 Katrina Stelzl Burnsville MN
IB SOLO DANCE 3 Roshni Muralidharan Minnetonka MN
IB SOLO DANCE 4 Audrianna Chapman Minnetonka MN
IB SOLO DANCE 5 Ryan Kusacki Skateville D & F Club
IA SOLO DANCE 1 Matthew Chapman Minnetonka MN
IA SOLO DANCE 2 Meredith Miller Cedar Falls IA
IID WOMENS FIGURES 1 Shelly Kubacki Burnsville MN
IIC WOMENS FIGURES 1 Juliane Chapman Minnetonka MN
IIB WOMENS FIGURES 1 Jillian Flood Burnsville MN
IIA WOMENS FIGURES 1 Audrianna Chapman Minnetonka MN
ID WOMENS FIGURES 1 Carol Lynn Reustle UNA
ID WOMENS FIGURES 2 Patricia Moore St. Louis MO
ID WOMENS FIGURES 3 Marigold Black St. Louis MO
ID WOMENS FIGURES 4 Kelly Krug Burnsville MN
ID WOMENS FIGURES 5 Sandra Baillargeon St. Louis MO
ID WOMENS FIGURES 6 Dawn Huebner Coon Rapids MN
IC WOMENS FIGURES 1 Jessica Reece St. Louis MO
IC WOMENS FIGURES 2 Kayla Randall Minnetonka MN
IC MENS FIGURES 1 Larry Reustle UNA
IC MENS FIGURES 2 David Gangloff St. Louis MO
IC MENS FIGURES 3 Gary Schuetz St. Louis MO
IC MENS FIGURES 4 Kevin Kubacki Burnsville MN
IB WOMENS FIGURES 1 Megan Anderson St. Louis MO
IB WOMENS FIGURES 2 Roshni Muralidharan Minnetonka MN
IB WOMENS FIGURES 3 Katrina Stelzl Burnsville MN
IB WOMENS FIGURES 4 Brittany Jones St. Louis MO
IB MENS FIGURES 1 Nevin Nylin Minnetonka MN
IA GIRLS FIGURES 1 Samantha Swanson Minnetonka MN
IA GIRLS FIGURES 2 Meredith Miller Cedar Falls IA
IA BOYS FIGURES 1 Matthew Chapman Minnetonka MN
IA BOYS FIGURES 2 Robert Swanson Minnetonka MN
OPEN IN-LINE WOMENS SINGL 1 Saralyn Maurer Riverside MO
OPEN IN-LINE WOMENS SINGL 2 Terra Heggemeier Crystal City IL
FRESHMAN GIRLS SINGLES 1 Saralyn Maurer Riverside MO
FRESHMAN MENS SINGLES 1 Brian Jones Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 1 Shala Giardini Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 2 Rachelle Thompson Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 3 Tiffany Dann Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 4 Chelsea Cowan Greeley CO
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 5 Audrianna Chapman Minnetonka MN
ELEMENTARY GIRLS SINGLES 6 Becky Sonday Greeley CO
ELEMENTARY BOYS SINGLES 1 Kevin Jones Greeley CO
JUVENILE GIRLS SINGLES 1 Laura Sonday Greeley CO
OPEN INLINE SOLO CREATIVE 1 Terra Heggemeier Crystal City IL
ELEM. INLINE SOLO CREATIV 1 Tiffany Dann Greeley CO
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 1 Saralyn Maurer Riverside MO
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 2 Alyssa Voerman Omaha NE
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 3 Penny Horcher Crystal City IL
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 4 Jennifer Milward Crystal City IL
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 5 Samantha Watts Tulsa OK
OPEN CREATIVE SOLO DANCE 6 Brandy Dann Greeley CO
ELEM. CREATIVE SOLO DANCE 1 Shala Giardini Greeley CO
ELEM. CREATIVE SOLO DANCE 2 Rachelle Thompson Greeley CO
VETERANS SOLO DANCE 1 David Herlacher Pueblo CO
VETERANS SOLO DANCE 2 Clare A. Watts St. Louis MO
VETERANS SOLO DANCE 3 Susan Cribelli Greeley CO
VETERANS SOLO DANCE 4 Doris Giardini Arvada CO
MASTERS SOLO DANCE 1 Kenneth B. Watts St. Louis MO
MASTERS SOLO DANCE 2 Paul McClintic St. Louis MO
MASTERS SOLO DANCE 3 Mary Nylin Minnetonka MN
MASTERS SOLO DANCE 4 Christel Sorg Burnsville MN
MASTERS SOLO DANCE 5 Rosemarie Dobbins Greeley CO
MASTERS SOLO DANCE 6 Florance Adams Burnsville MN
ESQUIRE SOLO DANCE 1 Dan Briner Burnsville MN
ESQUIRE SOLO DANCE 2 Angela Bown Marshalltown IA
ESQUIRE SOLO DANCE 3 Anita Armstrong Burnsville MN
ESQUIRE SOLO DANCE 4 Martha Roberts Coon Rapids MN
ESQUIRE SOLO DANCE 5 Lucinda Jones Greeley CO
NOVICE SOLO DANCE 1 Keith Kowalczyk Crystal City IL
NOVICE SOLO DANCE 2 Penny Horcher Crystal City IL
NOVICE SOLO DANCE 3 Joseph Schmidt Creston IA
CLASSIC SOLO DANCE 1 Marc Williams Minnetonka MN
CLASSIC SOLO DANCE 2 Samantha Watts Tulsa OK
CLASSIC SOLO DANCE 3 Brian Buttrey Creston IA
Sophomore Solo Dance 1 Alexander Reese Omaha NE
Sophomore Solo Dance 2 Mitchell Maurer Riverside MO
Sophomore Solo Dance 3 Lisa Roberts Coon Rapids MN
Sophomore Solo Dance 4 Brandy Dann Greeley CO
Freshman Solo Dance 1 Saralyn Maurer Riverside MO
FREE DANCE 1 Alexander Reese Alyssa Voerman Omaha NE
FREE DANCE 2 Jared Hansberry Meredith Hansberry
VETERANS DANCE 1 David Herlacher Joyce Herlacher Pueblo CO
VETERANS DANCE 2 David Gangloff Jean Sohn St. Louis MO
VETERANS DANCE 3 Michael Bogdonorich Barbara Terranova Burnsville MN
VETERANS DANCE 4 James Giardini Doris Giardini Arvada CO
MASTERS DANCE 1 Kenneth B. Watts Clare Watts St. Louis MO
MASTERS DANCE 2 Thomas Powers Christel Sorg Burnsville MN
MASTERS DANCE 3 Paul McClintic Gwen McClintic St. Louis MO
MASTERS DANCE 4 Jim Ross Susan Cribelli Greeley CO
ESQUIRE DANCE 1 Ken Anderson Sue Redeker St. Louis MO
ESQUIRE DANCE 2 Willie Campbell Angela Bown Marshalltown IA
ESQUIRE DANCE 3 Bennie Spear Anita Armstrong Burnsville MN
ESQUIRE DANCE 4 Dennis Wait Geraldine Eilinger Pueblo CO
ESQUIRE DANCE 5 William Ruhl Sherry Anderson St. Louis MO
ESQUIRE DANCE 6 Joseph Schmidt Janet Schmidt Creston IA
NOVICE DANCE 1 Keith Kowalczyk JoAnne Baumgartner Crystal City IL
NOVICE DANCE 2 Oscar Diaz Penny Horcher Franklin IA
NOVICE DANCE 3 Troy Sonterre Angelica Dols Coon Rapids MN
NOVICE DANCE 4 Joe Noll Marigold Black St. Louis MO
SOPHOMORE DANCE 1 Alexander Reese Alyssa Voerman Omaha NE
ADVANCED COED LOOPS 1 Saralyn Maurer Riverside MO
Open Womens Loops 1 Lisette McGlynn Greeley CO
Open Womens Loops 2 Samantha Watts Tulsa OK
Open Mens Loops 1 Ken Anderson St. Louis MO
Open Mens Loops 2 Brian Jones Greely CO
ELEMENTARY GIRLS LOOPS 1 Shala Giardini Greeley CO
VETERANS WOMENS FIGURES 1 Clare A. Watts St. Louis MO
VETERANS WOMENS FIGURES 2 Peggy Cain Sioux City IA
VETERANS WOMENS FIGURES 3 Susan Cribelli Greeley CO
VETERANS WOMENS FIGURES 4 Florance Adams Burnsville MN
VETERANS WOMENS FIGURES 5 Mary Perry Marshalltown IA
VETERANS WOMENS FIGURES 6 Sara McDermott Cedar Falls IA
VETERANS WOMENS FIGURES 7 Erna Meyer Crystal City IL
VETERANS MENS FIGURES 1 Dean Morss Omaha NE
VETERANS MENS FIGURES 2 Laverne Junker Cedar Falls IA
MASTERS WOMENS FIGURES 1 Pat Widman Crystal City IL
MASTERS WOMENS FIGURES 2 Rosemarie Dobbins Greeley CO
MASTERS WOMENS FIGURES 3 Sue Redeker St. Louis MO
MASTERS WOMENS FIGURES 4 Christel Sorg Burnsville MN
MASTERS WOMENS FIGURES 5 Geraldine Eilinger Colorado Springs CO
MASTERS WOMENS FIGURES 6 Cynthia Tohm Burnsville MN
MASTERS MENS FIGURES 1 Keith Kowalczyk Crystal City IL
MASTERS MENS FIGURES 2 Kenneth Watts St. Louis MO
MASTERS MENS FIGURES 3 William Ruhl St. Louis MO
MASTERS MENS FIGURES 4 Charles Jones Greeley CO
ESQUIRE WOMENS FIGURES 1 Suzanne Swanson Minnetonka MN
ESQUIRE WOMENS FIGURES 2 Penny Horcher Crystal City IL
ESQUIRE WOMENS FIGURES 3 Martha Roberts Coon Rapids MN
ESQUIRE WOMENS FIGURES 4 Lucinda Jones Greeley CO
ESQUIRE WOMENS FIGURES 5 Anita Armstrong Burnsville MN
ESQUIRE MENS FIGURES 1 Ken Anderson St. Louis MO
ESQUIRE MENS FIGURES 2 Duane Hazen Thornton CO
ESQUIRE MENS FIGURES 3 Bryan Swanson Minnetonka MN
NOVICE WOMENS FIGURES 1 Angela Bown Marshalltown IA
NOVICE WOMENS FIGURES 2 Sharon Johnson Minnetonka MN
NOVICE WOMENS FIGURES 3 Nanci Pellin St. Louis MO
Novice Mens Figures 1 Dave Hawn Burnsville MN
Novice Mens Figures 2 Tim Banks Greely CO
CLASSIC WOMENS FIGURES 1 Meredith Hansberry Greeley CO
CLASSIC WOMENS FIGURES 2 Rachel Dols Coon Rapids MN
CLASSIC WOMENS FIGURES 3 Lisa Roberts Coon Rapids MN
IIC Womens Singles 1 Dawn Huebner Coon Rapids MN
JR WC WOMENS SINGLES 1 Saralyn Maurer Riverside MO
JR WC Mens Figures 1 Mitchell Maurer Riverside MO